Superkompjuteri parashikon rezultatet e çifteve që dolën nga shorti i Ligën e Kampionëve – a do të kualifikohen Liverpool, Real Madrid, Barcelona dhe Juventus?

17/12/2019 11:03

Është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve në Nyon dhe tani e dimë se kush do të luajë me kë në ndeshjen e eliminimit direkt.

Derbit kryesorë janë Manchester City – Real Madrid dhe Liverpool – Atleico Madrid.
Thomas Tuchel në anën tjetër do të kthehet në Gjermani për tu takuar me ish ekipin e tij Borussia Dortmund.
Juventusi do të ketë punë me Lyonin, që nuk po kalon një peridhuë të mirë me lëndime.

Po kush do të kalojë tutje?

Superkompjuteri ka bërë matjet duke i para shikuar rezultatet nga të gjitha ndeshjet, si ato të parat, por edhe ato kthyese që do të zhvillohen në shkurt dhe mars të vitit të ardhshëm sipas Telegrafit.
Shikoni rezultatet:

FOTO GALERI
1/9
Napoli vs Barcelona Ndeshja e parë – 0-3 Ndeshja e dytë – 3-1 Barcelona kalon me rezultat 6-1 në total.

Top Channel