Klubet e Premier Leagues vihen pas mbrojtësit të Juventusit

17/12/2019 12:40

Merih Demiral është gjithnjë e më afër një largimi nga kampioni i Italisë, Juventus.

Shumë skuadra të mëdha evropiane janë vënë pas turkut 21 vjeçari, ndërsa kësaj liste së fundi janë shtuar edhe Leicesterit dhe Tottenhamit, transmeton KosovaPress.

Pas dy paraqitjeve tejet të mira në dy ndeshjet ku Demiral u paraqit, asaj ndaj Leverkusenit dhe Udineses, drejtuesit e klubit torinez tashmë kanë ndërruar mendje dhe do të përpiqen ta mbajnë mbrojtësin e transferuar nga Sassuolo edhe për një kohë në kampin juventin.

Kujtojmë që të interesuar për Demiralin janë edhe skuadra si Atalanta, Arsenal, Milan dhe Manchester United./KosovaPress/

Top Channel