Qytetarët pritet të përgatitin një ofertë për yllin e Dortmundit.

Manchester City dëshiron ta rikthejë në skuadër sulmuesin anglez të Borussia Dormund, Jado Sancho, sipas The Sun.

19-vjeçari mund të rikthehet sërish në kampionatin anglez, por për të duhet paguar një klauzolë që kap shifrën e 120 milionë eurove.

Të interesuar për lojtarin janë edhe skuadra si Manchester United, Chelsea, Barcelona dhe Real Madrid.

Sancho ka shënuar 10 gola këtë sezon për skuadrën e Dortmundit.

Top Channel