Ndeshja ndaj Salzburg në Champions League nuk i ka shërbyer Liverpoolit vetëm për të siguruar kualifikimin në fazën tjetër si kokë grupi, por edhe për të vëzhguar nga afër dhe për të nisur kontaktet me klubin austriak për mesfushorin japonez, Takumi Minamino.

Sipas mediave angleze The Reds kanë mposhtur konkurencën e Manchester United pasi kanë arritur një akord paraprak me Salzburg dhe Minamino do të jetë blerja e parë e Liverpoolit në merkaton e janarit. Kartoni i 24-vjeçarit do t’i kushtojë klubit anglez 10 milionë euro.

Top Channel