Joaquin hyn në histori, lojtari më i vjetër që shënon “hat-trick”

08/12/2019 19:07

Joaquin ka hyrë në histori duke u bërë lojtari më i vjetër që shënon tre golësh, në ndeshjen që Betis luajti kundër Athletic Bilbaos.

Ai realizoi në minutën e 2, 11 dhe 20-ë të pjesës së parë dhe të mendosh që kundërshtari kishte pësuar vetëm 9 gola në 15 ndeshjet e mëparshme.

38-vjeçari rezultoi vendimtar në takimin që përfundoi me rezultatin 3-2.

Top Channel