Besart Berisha shkëlqen në sfidën me Victory, leksion ish-klubit

08/12/2019 12:39

Dy gola nga sulmuesi Besart Berisha ndihmuan Western United të rrëmbente fitoren 3-1 ndaj Melbourne Victory në derbin e tyre në A-League.

Sulmuesi 34-vjeçar – i vetmi njeri që ka shënuar mbi 100 herë në A-League – kaloi katër sezone me Victory para se të largohej në 2018.

Ish klubi i Berishës kaloi në epërsi në minutën e 14: Andrew Nabbout duke vrapuar drejt zonës së rreptësisë nga e djathta shënoi në këndin e largët pas një kundërshtari.

Sidoqoftë Victory pa cilësinë e ish sulmuesit të tyre tre minuta më vonë kur Berisha takoi një kros të afërt të Connor Pain me një goditje të topit për golin e parë të United.

Berisha kryesoi në golin e tij të dytë, dhe në golin e 120-të të A-Ligës, përpara se të kalonte gjysmën e kohës një fitore 3-1.

Top Channel