ot do të luhet ndeshja tjetër e rëndësishme në Serie A në mes të Lazios dhe Juventusit.

rajneri i Lazios nuk do të ketë në dizpocion ndaj bardhezinjve mesfushorin Valon Berisha, Lukakun, Marusicin e Patric.

Në mbrojtje Bastos është i avantazhuar ndaj Luiz Felipe, ndërsa si anësorë në skemën 3-5-2, do të vendosëen Lazzari e Lulic.

Rikthehet në formacion në mesfushë Luis Alberto, ndërsa Parolo është provuar edhe Parolo në pozicionin e Milinkovic.

Sarri ka humbur Khediran për tre muaj pas opreacionit në gju, por trajneri toskan duhet të bëjë edhe pa Ramsey.

Në pas dyshës Ronaldo-Dybala do të jetë në rolin e trekuartistit Berbardeschi, ndërsa Higuain i gatshëm për t’u hedhur në fushë gjatë lojës.

Bardhezinjtë kërkojnë me çdo kusht fitoren në “Olimpico” për të përfituar nga barazimi mes Interit dhe Romës, që i jep mundësi bardhezinjve që me një sukses të mundshëm të ringjiten në krye të Serisë A.

Top Channel