2 nga të plagosurit e tërmetit që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit janë dërguar me avion drejt Italisë.

Të pranishëm në Rinas janë kryeministri i vendit, Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Është gjykuar që dy të plagosurit, të ndodhur në gjendje të rëndë duhet të marrin një ndihmë më të specializuar.

Top Channel