Solidarizimi për të prekurit e tërmetit që ra më datë 26 nëntor 2019 në orën 03:55 është shumë i madh.

Vendi i fundit që i është shtuar kësaj liste është Afganistani ku personat që janë me mision kanë kontribuar në shuma monetare.

Njoftimin e ka dhënë ministria e mbrojtjes Olta Xhaçka nëpërmjet një statusi në “Facebook”:

Solidariteti i jashtëzakonshëm i këtyre ditëve është shtrirë deri në Afganistan.
Miqtë dhe aleatët tanë po kontribuojnë simbolikisht për të prekurit nga tërmeti, edhe në mbledhjen e fondeve që kanë nisur ushtarakët tanë ?? me mision në Kabul.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel