Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu bëri një lidhje live në Open në Top Channel ku intervistoi kryeministrin Rama.

Kryemisitri Rama u ka thënë banorëve të Thumanës që nga nesër do të akomodohen në hotele.

U thashë miqve të mi që nga nesër do të shkoni në hotele të cilët janë më të mirët e vendit. Kjo historia e çadrave do të mbyllet nesër. Për 2-3 ditë s’do të kemi asnjë çadër- tha kryeministri.

Kryeministri u tregua i ashpër me gazetarët që shpallin lajme të rreme.  Kjo është një zgjidhje ideale, ku askujt nuk i shkoi menda se kjo mund të bëhej në Shqipëri. Më shkoi mendja mua, na shkoi mendja neve dhe këta thjesht duhet të presin- tha Rama

Top Channel