Sportistët e klubit shumësportësh Vllaznia, kanë ndërmarrë një nismë vullnetare për dhurimin e gjakut ndaj të lënduarve të tërmetit.

Ata u kanë bërë thirrje qytetarëve për t’u sensibilizuar me të plagosurit.

Ju kujtojmë se në orët e para të mëngjesit të sotëm, Shqipëria u godit nga një tërmet me magnitudë 6.4 ballë. 16 viktima dhe rreth 600 të plagosur është bilanci aktual i pasojave të lëkundjeve të fuqishme.

FOTO GALERI
2/3

Top Channel