Dëmtimi më i rëndë nga sa parashikohej, Muriqi mbyll vitin

22/11/2019 16:25

Dëmtimi i pësuar në ndeshjen e fundit me Fenerbahcen në kampionatit turk që e mbajti jashtë dy sfidave që zhvilloi Kosova ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë, është më i rëndë sesa parashikohej për Vedat Muriqin.

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës do të qëndrojë rreth 6 javë jashtë fushave të futbollit dhe ky vit mund të konsiderohet i mbyllur për bomberin e Fenerbahçes i cili pritet të rikthehet i gatshëm vetëm në janar të 2020-ës.

Ky dëmtim i ka prishur planet edhe klubit turk që shpresonte ta shiste në janar Muriqin për një shifër të konsiderueshme pasi ofertat për të janë të shumta.

Top Channel