Në stadiumin e ri Air Albania në orën 20:45 do të luhet ndeshja e shumëpritur Shqipëri-Francë.

Tanët kërkojnë fitoren për ta mbyllyr fazën eleminatoret e Euro 2020 me fitore, ndërsa Franca kërkon 3 pikët që të sigurojë vendin e parë në grup.

Gjithashtu trajneri De Champs është treguar i kujdesshëm në përzgjedhjen e tij në formacion çka tregon se e ka marrë shumë seriozisht ndeshjen.

Franca hidhet në fushë me formacionin 4-2-1-3, një vendosje që lehtësisht kthehet në 5-2-1-3. Në sulm janë Giroud dhe Ben Yedder të mbështetur nga mrapa nga Griezmann. Bie në sy mungesa e Loris i cili zëvendësohet nga Mandanda.

Ndërsa Edi Reja ka zgjedhur të hidhet në fushë me formacionin 4-3-1-2. Në portë ndodhet Berisha ndërsa në mbrojtje Hysaj, Gjimshiti, Dermaku dhe Veseli.

Në mesfushë janë Gjasula, Bare dhe Lenjani. Sulmi përbëhet nga Balaj dhe Manaj që mbështeten nga Qose.

Top Channel