Prishtinë/ Eshtë arrestuar një person me shtetësi turke, sepse pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht bashkëjetuesen e tij belge dhe një person dytë po belg ndërsa ndodheshin bashkë.

Dy viktima janë dërguar në spital për trajtim mjekësor, ndërsa agresori me urdhër të prokurorit është ndaluar nga policia. Shkaqet e incidentit lidhen me një konflikt për shkaqe banale dhe xhelozie. Në një rast të dytë dhune në familje, një banor i fshatit Vreshevc në Lipjan është arrestuar pasi ka sulmuar fizikisht bashkëshorten, të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore.

Top Channel