Në Shtëpinë Tonë/ Trajtimi i virozave stinore

17/10/2019 14:23

Rastet tek pavioni i infektivit ne QSUT duket sikur janë në rritje gjatë kësaj periudhe të vitit për shkak të ndryshimit të klimës dhe virozave stinore.

Por cili është kujdesi që duhet të tregojmë, cilat janë disa nga simptomat e infeksioneve si pasojë e virozave stinore? Informacione që sot në studion e emisionit “Në shtëpinë tonë” do të na i japë Migena Qato/mjeke infeksioniste.

Sipas saj jemi në kohën e duhur për të tu treguar të kujdesshëm që të mos rrezikojmë përkeqësim të infeksioneve si pasojë e këtyre virozave.

Të rrezikuar janë të gjitha moshat, por sipas mjekes, fëmijët e vegjël dhe nënat shtatzëna janë ato që duhet të kenë më tepër kujdes. Por kur i drejtohemi këtij pavjoni? Le të dëgjojmë vetë mjeken Qato.

Top Channel