Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të shtohen pasdite por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rëniee të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 06ºC deri në 15ºC, në zonat e ulëta nga 14ºC në 25 ºC dhe në zonat bregdetare nga 17C në 27ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi në 2-3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 08ºC deri në 21ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 26ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendin dhe të botës:

FOTO GALERI
1/6

Top Channel