Ekipet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot do të takohen për t’u dakordësuar për programin qeverisës.

Kështu ka deklaruar Vjosa Osmani e LDK-së, pas takimit të djeshëm me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, e cila nuk ka dhënë detaje për kohën dhe vendin e takimit.

Megjithatë, ka shtuar se “vetëm Lëvizjen Vetëvendosje e shohin si partner që mund të qeverisim, por fillimisht duhet mirëbesimi nga të dy subjektet”.

Top Channel