Quhet Sara Damjanovic dhe është nga Serbia. Ajo e filloi karrrierën si sportiste pasi ushtronte Takuendo. Jeta e Damjanovic do merrte një rrjedhë tjetër shumë shpejt dhe kjo falë mediave sociale.

Ajo u bë e njohur nga postimi i fotove “hot” në mënyrë të vazhdueshme në rrjetet sociale kryesisht ne Instagram.

Bukuroshja serbe ka tërhequr vëmendjen e shumë kompanive të modës në vendin e saj dhe më gjerë, teksa e ardhmja e saj tashmë duket më shumë në modeling, sesa në sport.

Sara tani etiketohet edhe si sportistja më seksi në botë.

FOTO GALERI
1/26

Top Channel