Real Madrid ma marrë fitoren e parë pasi mundi Arsenal në ndeshjet miqësore, parasezonale. Madrilënt e nisën shumë keq pas pësuan dy gola shumë të shpejtë.

Lacazette në minutët e 10 nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë, një penallti e fituar pas prekjes së topit me dorë nga Naco. Lojtarët e Arsenal nuk ngopen me kaq dhe Real Madrid pësom golin e dutë me Aubameyang. Pjesa e dytë do flasë për Real Madrid.

‘Los Blancos’ shënuan me Bale në minutën e 56. Tre minuta më vonë Reali shënopn golin e barazimit.

Me barazimin 2-2 ekipet ju drejtuan gjuajtjeve të penallstisë. Real aty u tregua më i saktë se kundërshtarët të cilët e humbën ndeshjen.
Xhaka,Monreal, Burton ishin lojtarët që gabuan për Arsenal

Top Channel