Barcelona ka zyrtarizuar blerjen e saj më të re. Antoine Griezmann është lojtari më i ri i Barcelonës.

Trasnferimi i francezit i kushtoi katalanasve plot 120 milion euro. 28 vjeçari u shpreh i lumtur me trasnferimi e ri dhe tha se do bëjë më të mirën në klubin e ri.

Ka ardhur koha për një sfidë të re, një destinacioni të ri “, shpjegoi ai në një video të bërë nga klubi në rrjetet sociale.”

“Në fund, rrugët tonau kryqëzuan. Do të jap gjithçka për fanellën e Barcelonës me gjithë angazhimin dhe përkushtimin tim . Është momenti ynë, është rruga jonë”, shprehet Griezmann.

Ky trasnferim nxjerr jashtë loje dy anësoherët e tjerë, Braziliani Coutinho dhe francezin Dembele.

Top Channel