Dani Alvesh me kupën e Amerikës latine që fitoi të dielën e shkuar e çon në 40 numrin e trofeve në karrierë, duke u shpallur si sportisti me më shumë trofe në histori, por që ende nuk ka fituar një kupë bote.

36-vjeçari aktualisht është pa kontratë, por perjudha më e suksesshme për të ka qenë padyshim në kohën kur luante tek Barcelona, ku numëropn 3 Champions League dhe 6 tituj kampion të Spanjës.

Gjithashtu ka fituar me Sevillan 2 herë Kupën UEFA dhe kudo më pas ku ka luajtur ka arritur të fitojë trofe.

Top Channel