Thuajse e kryer/ James Rodriguez drejt Napolit

06/07/2019 06:01

Napoli ka një projekt amcioz ku kërkon ta forcojë ekipin e tij për të thyer Juventusin por edhe konkurrentët e tjerë të mundshëm për fitimin e Seria A.

Mesfushori i Real Madrid i cili ishte huazur tek Bayern Munich, James Rodrigues është shumë pranë kalimit tek Napoli. Bayern e ktheu tek Reali në këtë merkato duke vendosur të mos e blejë, por as Reali nuk do ta mbajë.

Kjo ka bërë që James Rodriues të shikojë për një ekip tjetër. Ai është tërhequr nga projekti i Napolit, por dhe marrëdhëniet e mira me Anchelotin ka bërë që kolumbiani të afrohet me me ekipin italian.

Top Channel