Negzzia, emri i vërtetë Negin Ahm, rrezikon burgun për shkak të fotove të pahijshme, pas arratisjes në Paris, ku nuk mund të punojë për shkak se azili nuk është aprovuar ende për të.

U largua nga Irani drejt Instnbulit në fillim duke bërë para, me anë të fotove.

Më pas u drejtua drejt Parisit, duke shpresuar për një jetë më të mirë, në një prej qyteteve më të mëdhenj të modës.

Por kjo ëndërr shumë shpejt u kthye në një mankth, kur 29 vje=ares iu desh të priste me muaj të tëra për konfirmimin e azilit dhe në këtë mënyrë përfundoi duke fjetur rrugëve.

Çdo gjë ka qenë shumë e vështirë, herë flinte rrugëve edhe herë në ndonjë parkim makinash është shprehur ajo.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel