Napoli ka një projekt konkret ku kërkon ta rrisë ekipin e tij për të thyer Juventusin por edhe ndonjë ekip konkurrent dhe të fitojë ,Seria A.

Mesfushori i Real Madrid i cili ishte huazur tek Bayern Munich, James Rodriguez është shumë pranë kalimit tek Napoli. Bayern e ktheu tek Reali në këtë merkato duke vendosur të mos e blejë, por as Reali nuk do ta mbajë.

Kjo ka bërë që James Rodriuez të shikojë për një ekip të ri dhe cilësor. Ai është tërhequr nga projekti por dhe marrëdhëniet e mira me Anchelotin ka bërë që kolumbiani të afrohet me Napolin.

Top Channel