Wake Up/ Jonida Maliqi: Ja si i vlerëson fituesja vendin e dytë dhe të tretë në Festivalin e RTSH!

07/01/2019 12:31

Pas 11 vitesh Jonida Maliqi u rikthye në Festivalin e 57- të të Këngës në RTSH me këngën “Ktheju Tokës”.

Ajo u shpall edhe fituese dhe automatikisht do të jetë dhe zëri shqiptar në Eurovision 2019, i cili do të mbahet në Izrael. Eriona Rushiti, kompozitorja e këngës elementët folklorik të vendit tonë i ka gërshetuar me elementë modern, si një armë e fortë që ne kemi.  Sot Jonida ishte e ftuar në ” Wake Up”

Top Channel