Policia e Lushnjes dhe FNSH kanë kryer disa kontrolle në lokalet e qytetit, akse rrugore dhe mjedise te ndryshme, gjatë të cilave u kap një shpërndarës i drogave të forta.

Sebastian Halitit, 24 vjeç, banues në Lushnje, iu gjetën 15 doza kokainë në makinën që po drejtonte. Ndërsa u procedua penalisht pasagjeri që ishte në automjet me të, një 27-vjeçar, banues po në Lushnje.

Gjithashtu, nga verifikimi që i është bërë automjetit tip Mercedes-Benz, dyshohet se ky automjet mund të jetë i vjedhur dhe trafikuar.

Top Channel