Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së martës në Gramsh.

Një autobus ka përplasur një vajzë të mitur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:10, në fshatin Drizë. Shoferi i autobusit, 42-vjeçari me inicialet G.Z. ka aksidentuar 11-vjeçaren R.D., banuese në Cerunjë.
Vajza është transportuar menjëherë në Spitalin e Gramshit dhe ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Gramsh për veprime të mëtejshme.

Top Channel