Nicole Kidman dhe Tom Cruise

Aktorja Nicole Kidman deklaroi se duke qenë e martuar me Tom Cruise i dha asaj mbrojtje nga ngacmimet seksuale në fillim të karrierës.

Aktorja hollivudiane u martua me Cruise në 1900, pasi aktruan së bashku në filmin Days Of Thunder”.

“U martova shumë e re, por sigurisht nuk ishte fuqi për mua. Ishte thjesht mbrojtje”, thotë ajo.

“Fakti që isha martuar me një burrë esktremisht të fuqishëm, më ndihmoi që të mos isha viktimë e ngacmimeve seksuale”, deklaroi Kidman.

Çifti u divorcua në 2001. Ata adoptuan dy fëmijë, Isabella dhe Connor, tashmë 25 dhe 23 vjeç përkatësisht.

Duke folur për skandalet e ngacmimeve seksuale në Hollivud, Kidman tha: “Sigurisht kam patur momentet e #MeToo, që kur isha e vogël. Por a dua të shkruaj për këto në një artikull? Jo. A janë të pranishme në punën që bëj? Absolutisht po”.

FOTO GALERI
1/3
Nicole Kidman

Top Channel