Kanye West ka ndryshuar emrin e tij. Reperi i famshëm amerikan, bashkëshorti i Kim Kardashian, do të quhet Ye.

Këngëtari e ka dhënë lajmin në Twitter.

“Jam njohur si Kanye West. Por, jam YE”, shkroi reperi.

41-vjeçari ka pasur Ye si nofkë për njëfarë kohe dhe e përdori si emër për albumin e tij të tetë që u publikua në qershor.

Top Channel