Bugatti Chiron Sport, më e mirë sesa Bugatti i Cristianos (Foto)

06/03/2018 19:13

Duhet të ketë qenë e vështirë që të prodhosh një version edhe më sportiv sesa Chiron, makinë që doli në treg para dy vitesh, por Bugatti ia ka dalë mbanë me variantin Sport, që sapo është prezantuar në Sallonin e Gjenevës.

Nuk ka motor më të fuqishëm, por është një makinë më e lehtë dhe që “sillet” më mirë në kthesa, duke marrë kështu karakteristika edhe më sportive.

Çmimi? 3 milionë euro!

Cristiano Ronaldo u mburr në Instagram me Bugatti Chiron-in e tij përpara disa kohësh, por duket se ka ardhur koha për portugezin që të blejë versionin e përmirësuar të kësaj makine.

FOTO GALERI
2/14

Top Channel