Mbrëmja e së premtes shënoi një nga evenimentet më të rëndësishme në botën e kinematografisë franceze.

Bëhet fjalë për ceremoninë e 43 të Annual César Film Awards në Paris, një eveniment i konsideruar i ngjashëm me ceremoninë e çmimeve Oscar.

Të pranishëm në event ishin aktorë të Hollywood, përfshirë edhe Penélope Cruz, Juliette Binoche dhe Vanessa Paradis.

Në event aktorja spanjolle, Penelope Cruz e cila u nderua me çmim nga France’s Academy of Arts and Techniques of Cinema, dukej e mahnitshme me fustanin e saj ngjyrë lejla dhe me flokët e mbledhura me shumë stil.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel