Tifozet e zjarrta të skuadrës daneze Hobro IK patën mundësi të shijonin ndeshjen në stadium brenda një vaske me ujë të ngrohtë, edhe pse temperaturat ishin shumë nën zero.

Në një stadium të mbushur me borë, tre fatlumet mundën të kalonin 90 minuta në hidromasazh, vetëm pak centimetra nga skuadra e tyre e zemrës. Një ide gjeniale e një prej sponsorëve, pasi skena e tre tifozeve me bikini në vaskë ka “ngrohur” edhe tifozerinë mashkullore në shkallët e stadiumit.

Por pavarësisht përpjekjeve, Hobro dështoi në përballjen ndaj Kopenhagenit dhe u mund 2-0 në fushën e vet.

Top Channel