Renault ka lançuar një seri të kufizuar të Clio R.S. 18, një makinë që do të ketë detaje që ngjasojnë me njëvendëshen e Formulës 1 të kësaj marke.

Duke nisur nga ngjyrat: e zeza dhe e verdha bashkohen në këtë makinë sportive, duke e bërë shumë të ngjashme me makinën që xhiron nëpër pistat e Botërorit të Formulës 1.

Gjithashtu, logoja e Renault në ngjitëset anësore dhe sipër makinës janë një tjetër detaj që bashkon makinën sportive me atë të garave.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel