Ku i kalojnë pushimet e dimrit, yjet e Serisë A (Foto)

12/01/2018 00:01

Seria A u ndërpre për një javë dhe shumë nga futbollistët dhe trajnerët e klubeve përfituan për të bërë pak pushime, para se të rinisin sërish pjesën më vendimtare të sezonit.

Vendet e ngrohta si Maldivet, Dubai dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë qenë destinacionet e preferuara, për të bërë edhe plazh.

Gjithsesi nuk kanë munguar as pushimet në zonat malore, por edhe futbollistë që kanë preferuar të kthehen në atdheun e tyre, në këtë periudhë ndërprerjeje të kampionatit.

Më poshtë janë foto të disa prej protagonistëve të Serisë A, që tregojnë se ku po i kalojnë pushimet, ndërsa mes tyre është edhe mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj.

FOTO GALERI
1/17
Immobile - Maldive

Top Channel