Një sondazh nga revista “Enzo” ka përcaktuar se kush janë makinat më të mira Ferrari me motor 8-cilindërsh (V8).

Lexuesit kanë votuar për të preferuarën e tyre dhe nga rreth 4500 vota doli se më e vlerësuara ishte Ferrari 458 Italia, që fitoi 42% të votave.

Në vend të dytë, Ferrari F355 (20%), ndërsa podiumin e plotësoi Ferrari 488 GTB (9%).

FOTO GALERI
1/5
Ferrari 458 Italia

Top Channel