Tre futbollistë të Këlcyrës janë arrestuar nga policia pasi kanë goditur gjyqtarët e ndeshjes.

Policia bën të ditur se Entilion Kamberaj,30 vjeç, Andi Hina, 21 vjeç, dhe Meleq Xhakollari, 21 vjeç, të tre lojtarë të ekipit të futbollit Këlcyra, në stadiumin “Durim Qypi”, në Përmet , në pjesën e dytë të ndeshjes së futbollit Përmeti – Këlcyra, kanë goditur me shkelma dhe grushta gjyqtarët e kësaj ndeshje, shetasit A.P dhe A.K.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Përmet për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”.

Top Channel