Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi prej 5 kg kanabis sativa në gjendje të thatë, duke vënë në pranga një 55-vjeçar.

Sipas policisë, në shtëpinë e Jano Aliajt, 55 vjeç në Brataj të Vlorës, në një depo janë gjetur tre thasët me sasinë prej 5 kg të kanabisit.

Ndërkaq, janë arrestuar dy persona të shpallur në kërkim për vjedhje në bashkëpunim, Ergent Allushaj, 28 vjeç dhe Elton Trimi, 23 vjeç.

Top Channel