Paradë madhështore në nder të kampionëve të Baseball-it (Foto)

04/11/2017 12:50

Houston Astors u shpall kampion i Major League-s, në Baseball, mbrëmjen e 02 nëntorit, duke mposhtur me rezultatin 1-5 Los Angeles Dodgers-in.

Gjatë ditës së djeshme, në nder të kampionëve u mbajt një paradë, që për nga pjesëmarrja ishte vërtetë madhështore.

Major League Baseball (MLB), është federata sportive më e vjetër në SHBA dhe ky është një prej sporteve më të preferuara të amerikanëve.

FOTO GALERI
2/7
Houston Astros' World Series MVP George Springer, left, with World Series trophy, Carlos Correa, left, Houston Mayor Sylvester Turner ride on top of a fire truck celebrate during a parade honoring the World Series baseball champions Friday, Nov. 3, 2017, in Houston. (Karen Warren/Houston Chronicle via AP) ORG XMIT: TXHOU223

Top Channel