Paradë madhështore në nder të kampionëve të Baseball-it (Foto)

04/11/2017 12:50

Houston Astors u shpall kampion i Major League-s, në Baseball, mbrëmjen e 02 nëntorit, duke mposhtur me rezultatin 1-5 Los Angeles Dodgers-in.

Gjatë ditës së djeshme, në nder të kampionëve u mbajt një paradë, që për nga pjesëmarrja ishte vërtetë madhështore.

Major League Baseball (MLB), është federata sportive më e vjetër në SHBA dhe ky është një prej sporteve më të preferuara të amerikanëve.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel