Tiranë, plagosen me armë 2 të rinj

12/07/2017 00:00

Dy të rinj mbetën të plagosur me armë, mbrëmjen e së martës në kryeqytet.

Ngjarja ndodhi pranë zonës së njohur si ish-Misto Mame, rreth orës 23:00, kur të rinjtë 24 dhe 26 vjeç, ishin duke lëvizur me automjet.

Ata u qëlluan me pistoletë, brenda makinës me të cilën po lëviznin, nga persona të paidentifikuar.

Sipas burimeve, të rinjtë e plagosur ndodhen në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Ata janë Jurgen Dhakri dhe XHenis Vrapi.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve, si dhe zbardhjen e motiveve të ngjarjes.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel