Google, çfarë kanë kërkuar femrat për bukurinë?

20/12/2016 00:00

Teksa personazhe të njohur publikisht kanë parukier, stilist dhe dermatologë personalë për tu bërë të bukur, pjesa tjetër e jona kemi Google.

Për këtë arsye pyetjet më të shpeshta në motorin e kërkimit për bukurinë për 2016 janë mjaft interesante.

Që nga pyetjet si të bësh një gërshet peshku, dhe se çfarë është saktësisht “Balayage”, Google Trends ka renditur 10 pyetjet më të shpeshta.

Si të bëj një gërshet peshku?
Si të më rriten flokët më shpejt?
Si të trash vetullën?
Si ti bëj flokët kacurrel?
Si të heq xhelin e thonjve?
Si të pastrojë furçat e make up?
Si të aplikoj fondotintën?
Çfarë është balayage?
Si ti japë formë vetullës?
Si të zhduk qeset poshtë syve?

Top Channel