Bulqizë, asgjësohen 2011 bimë kanabis

17/08/2016 00:00

Policia ka asgjësuar 2011 bimë kanabis në fshatin Peshkë të Bulqizës dhe ka shpallur në kërkim dy persona si autorë të kultivimit të këtyre bimëve.

Dy parcelat me kanabis ishin hapur rishtas në një zonë të thepisur dhe të pyllëzuar.

Bimët narkotike u asgjësuan me anë të djegies, ndërkohë që po punohet për kapjen e shtetasve me iniciale N.G. (39 vjeç) dhe G.P. (30 vjeç), banues në fshatin Peshkë.

Top Channel