Meta i drejtohet Lu: Unë nuk bëj lojë!

21/07/2016 00:00

Gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend, Ilir Meta iu drejtua ambasadorit amerikan, Donald Lu, që po ndjek punimet së bashku me Vllahutin nga lozhet e sallës, ku e garantoi për votat e LSI-së për reformën në drejtësi.

“Dua t’i them ambasadorit amerikan mos dëgjo lartë e poshtë që Meta bën lojë! Ilir Meta nuk bën lojë! E kam thënë që të 20 votat e LSI-së do të jenë për reformën, por duhet konsensus dhe e vetmja mënyrë për të gjetur konsensus është sipas Venecias”, tha ai.

Kreu i Kuvendit tha se beson në gjetjen e një marrëveshjeje.

“Besoj tek përgjegjshmëria e Edi Ramës që ka qenë më konstruktivi në këto bisedime dhe besoj shumë tek përgjegjshmëria e Lulzim Bashës”, u shpreh

Meta la seancën nën drejtimin e Valentina Leskajt dhe ftoi ambasadorin Donald Lu që së bashku të sqaronin disa çështje me Lulzim Bashën.
Pak minuta pas kësaj ftese, Meta, Lu dhe Vlahutin iu drejtuan Kryesisë së Kuvendit për t’u takuar me Lulzim Bashën, por ky i fundit keqkuptoi ftesën e kreut të Kuvendit dhe iu drejtua sallës plenare të Parlamentit dhe jo Kryesisë.

Nuk dihet nëse në këtë takim do të jetë i pranishëm Edi Rama apo përfaqësues të tjerë të Partisë Socialiste.

Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin-top:0in;
mso-para-margin-right:0in;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0in;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

 

 

Top Channel