Martohet Bastian Schweinsteiger (Fotot)

12/07/2016 00:00

Futbollisti Bastian Schweinsteiger u martua sot me tenisten serbe Ana Ivanovic, në një ceremoni të zhvilluar në Venecia të Italisë.

Kapiteni i Gjermanisë shkëmbeu unazat me bukuroshen brune përballë familjarëve, miqve dhe kolegëve, dy vjet pasi nisi lidhjen me të.

Ana kishte zgjedhur një fustan të bardhë të gjatë dhe shumë të thjeshtë për këtë rast.

Çifti u martua në Palazzo Cavalli, një vend ceremonish që nga viti 1990.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel