Arrestohet i dënuari me 20 vite burgim në Itali

04/08/2015 00:00

Policia e Durrësit prangosi një 42-vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia italiane.

I arrestuari është shtetasi Ervin Dervishi.

Gjykata e Milanos ka shpallur 42-vjeçarin fajtor për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike dhe e ka dënuar në mungesë me 20 vite burgim.

Pas arrestimit, policia do të nis procedurat për ekstradimin e tij drejt Italisë për të vuajtur dënimin e dhënë.

Top Channel