Fier, asgjësohen 510 bimë kanabis sativa, një i arrestuar; i gjendet një armë

16/07/2015 00:00

Policia po vijon operacionet kundër kultivimit të bimëve narkotike dhe gjatë së enjtes janë zbuluar dhe asgjësuar rreth 500 bimë kanabis sativa në një fshat të Fierit.

Policia e këtij qyteti ka bërë të ditur se parcela me 510 rrënjë kanabis është zbuluar në fshatin Kurjan të Fierit. Ndërsa është arrestuar shtetasi Elis Kuka, i cili dyshohet si kultivues i bimës narkotike. Shtetasi Algert Durka është shpallur në kërkim, pasi dyshohet si bashkëpunëtor në kultivimin e kanabisit.

Gjatë kontrollit që policia ka ushtruar i ka gjetur shtetasit Elis Kuka edhe një armë zjarri dhe 130 fishekë.

Top Channel