Ambasadori amerikan takon Presidentin Nishani

04/03/2015 00:00

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu zhvilloi një takim me presidentin Bujar Nishani.

Takimi u zhvillua në Presidencë, por ende nuk ka një njoftim zyrtar se për çfarë është biseduar. Ambasadori dhe Nishani zhvilluan takimin, në një kohë të trazuar të politikës shqiptare, pas akuzave të rënda të Tom Doshit, që shkaktuan reagime dhe përplasje të ashpra në dy kampet, maxhorancë dhe opozitë.

Një ditë më parë, ambasadori Lu dhe ambasadorja e BE-së në vendin tonë, Vlahutin takuan në një prej zyrave të Unionit, kryetarin e opozitës, Lulzim Basha.

Top Channel