Bolt i bashkohet birrës dhe…

04/10/2014 00:00

Kur thuhet birrë të shumtë janë ata që mendojnë Gjermaninë. E ku tjetër mund të organizohet me përmasat e atij të Bavarësi?

“Oktoberfestit” të premten iu bashkua edhe rekordmeni atletik, Husain Bolt. Me veshjen tradicionale, njeri më i shpejtë i globit u fotografua në shoqërinë e një bjondeje dhe miqëve të tjerë teksa shijoi disa gota birrë.

Përveç Bolt në festival, po të premten u fotografua edhe këngëtarja Tina Turner me një grup miqsh të saj.

Festivali i Birrës në Gjermani zhvillohet çdo vit në fillim të muajit tetor.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel