Elhaida Dani “kurorëzohet” në Shkodër

05/05/2014 00:00

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani, fituesja e ‘The Voice of Italy’, dha një koncert recital në qytetin e saj të lindjes në teatrin “Migjeni” të Shkodrës.

Mes duartrokitjeve të shumta dhe një publiku të zgjedhur, Elihada Dani ofroi për ta emocione dhe spektakël.

Prezantimi i këngës së re “Kjo që jam”, duet me këngëtarin Alban Skënderaj, krijoi një shije të veçantë tek publiku. Pas koncertit, Elhaida Dani u shpreh mjaft e kënaqur nga vlerësimi i publikut shkodran.

“Kam shumë emocione. Ishte një sallë e mbushur plot dhe njerëzit kishin ardhur vetëm për mua. Është një ndjenjë që çdo këngëtar duhet ta provojë. Më kanë trajtuar si mbretëreshë dhe unë ndihem në borxh ndaj tyre”, tha Elhaida.

Elhaida Dani është bërë një nga emrat më të njohur të muzikës shqiptare duke rrëmbyer disa çmime të para në shumë evente ku më të spikaturat janë kupa e Top Festit në vitin 2012 dhe fitorja e ‘The Voice of Italy’ në vitin 2013.

Top Channel