Lushnjë, aksident rrugor, një i vdekur

03/03/2014 00:00

Është aksidentuar për vdekje një drejtues motoçikletë ndërsa është
përplasur me një kamion në fshatin Zharnec, në rrugën Divjakë-Lushnje në
pjesën “pushimi i shoferit”.

Aksidenti ka ndodhur afer mesnates dhe përplasja e automjeteve ka qenë ballore e për pasojë fatale për drejtuesin e motorrit.

Drejtuesi i motoçikletës është 40-vjeçari Artur Sotiri nga fshati i Gradishtës. Kamioni me targa 01 154 CS drejtohej nga Ermir Konushevci, 39-vjeç, i cili kishte ndaluar në anë të rrugës për të ngarkuar prodhime bujqësore.

Policia ka ardhur menjëherë në vendngjarje dhe ka filluar punën për zbardhjen e aksidentit. Nga hetimet e para ka dalë qe drejtuesi i motorcikletes ka qene me shpejtesi te madhe dhe erresira ka bere qe mos te shikoje kamionin.

Top Channel